XI Gorajskie Kolędowanie było wyjątkowe

2019-01-29

Niepowtarzalny klimat, ciepła atmosfera i biesiada do późnych godzin wieczornych- tak można podsumować XI Gorajskie Kolędowanie, które odbyło się 27.01.2019 r. Po wielu latach wydarzenie wróciło do miejsca, w którym przegląd rozpoczął swoje istnienie.  Sala taneczna Gminnego Ośrodka Kultury zamieniła się w srebrzystą krainę karnawałową.

W tym roku było nieco bardziej kameralnie, ale też bardziej uroczyście i wyjątkowo. Wydarzenie podzielono na dwie części: oficjalna, w której odbyły się występy artystyczne i nieoficjalną, w której odbyła się biesiada noworoczna przy poczęstunku i tańcach do muzyki ludowej. Na wstępie Wójt Gminy Goraj- Antoni Łukasik złożył wszystkim noworoczne życzenia, po których nastąpił przegląd o tematyce bożonarodzeniowej i noworocznej. Jako pierwsi zaprezentowali się młodzi artyści: Duet Fletów Prostych i Dziecięcy Zespół Wokalny, przygotowani przez Dianę Adamską. Młodzież zachwyciła profesjonalnym przygotowaniem i kolędami, które chwytały za serca. Następnie Weronika Kulasza zaśpiewała ?A kto komu Aniołkowi? i rozpoczęła wspólne śpiewanie jednej kolędy z publicznością. Następnie w poszerzonym składzie wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich z Bononii. Również Koło Gospodyń Wiejskich z Zagród wystąpiło w większym gronie, razem z dziećmi. Nie mogło również zabraknąć zasłużonej śpiewaczki ludowej, która z pamięci zaśpiewała trzy utwory ? pani Janina Pydo. Na scenie Gorajskiego Kolędowania po raz pierwszy zaprezentowały się panie ze stowarzyszenia ?Biała Łada? z Łady. Kolejnym zespołem, który prezentował swoje umiejętności było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ?Zagrodzenie?. Tuż po nich zaśpiewały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Goraja- Kobieta Aktywna i KGW Goraj. Następnie wystąpiły ?Zastawiani? i ?Hosznianki? i jeszcze raz KGW Bononia zaśpiewała wspólnie z publicznością ?Dzisiaj w Betlejem?. Część pierwszą zakończył występ zaproszonej Kapeli Ludowej CYJA z Bychawy, która pięknym głosami zamknęła cześć pierwszą spotkania. Po niedługiej przerwie II część, czyli biesiadę noworoczną rozpoczął grajek Stanisław Kowalik, który na harmonijce ustnej zaprezentował kilka kolęd. Do tańca i do przyjemnego spędzania czasu za stołami przygrywała CYJA.

Organizatorem wydarzenia byli: Wójt Gminy Goraj i Gminny Ośrodek Kultury w Goraju