Muzyka do Serca!

2018-05-22

Roztoczańskie śpiewy religijne i potańcówka

Gminny Ośrodek Kultury w Goraju oraz Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina przy współpracy z Parafią Gilów serdecznie zapraszają:

– Na warsztaty śpiewacze pieśni ? do Najświętszego Serca Jezusowego? oraz pieśni religijnych w dawnym, miejscowym stylu. Warsztaty odbędą się w Wigilię Odpustu w Gilowie czyli 9 czerwca. Zapisy trwają do 8 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju, lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. pod nr 84 685 80 43 lub pod nr tel. (81) 743-71-04 i adresem mailowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Udział bezpłatny. Dla przyjezdnych możliwość niedrogiego noclegu w gospodarstwie agroturystycznym w Gilowie.

Spotkanie otwiera cykl spotkań poświęconych przypomnieniu tradycyjnych śpiewów religijnych w parafiach Roztocza Gorajskiego.

– Natomiast 10 czerwca o godzinie 11.30 czyli pół godziny przed Uroczystą Mszą Odpustową w Gilowie odbędzie się spotkanie śpiewacze ? wspólny śpiew tradycyjnych pieśni ?do Najświętszego Serca Jezusa? w wykonaniu osób z warsztatów oraz wszystkich parafian i gości, którzy zechcą włączyć się we wspólne śpiewanie. Podczas śpiewania będą rozdawane śpiewniki.

Tego samego dnia o godzinie 19.00 w Kondratach odbędzie się potańcówka odpustowa w remizie. Zagra m.in. Orkiestra Dęta ze Zdziłowic oraz kapela ludowa.

Projekt „Ej za stodołą ścieżka – Muzyczny rok obrzędowy Roztocza Gorajskiego”  dofinansowano  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Kultura ludowa i tradycyjna