Ósmy raz kolędowali

2016-01-19

Mieszkańcy gminy Goraj tradycyjnie w styczniu spotkali się by wspólnie pośpiewać i przypomnieć czym dla kultury polskiej jest okres bożonarodzeniowy i noworoczny. Tym razem Gorajskie Kolędowanie odbyło się w małej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Goraju.

W programie wystąpili:

1.         Przedszkolaki z Goraja- przygotowanie Ewa Skiba

2.         Grupa jasełkowa Szkoły Podstawowej w Goraju- przygotowanie Maria Okuniewska i  Lucyna Kawęcka

3.         Hosznianki

4.         Kolędowanie w różnych językach- dziewczęta ze Szkoły  Podstawowej w Goraju ? przygotowanie: Marta Bracha

5.         Gabriela Duma ? przygotowanie Małgorzata Guma

6.         Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Zagrodzanie i KGW Zagrody- akompaniament: Stanisław Kowal i Adam Styk

7.         Stowarzyszenie kobiet Goraja Kobieta Aktywna- akompaniament: Robert Kaproń

8.         Magdalena Oleszek

9.         KGW  Bononia

10.       Janina Pydo

11.       OSP Hosznia Ord

Imprezę uroczyście rozpoczął Wójt Gminy Goraj: Antoni Łukasik. Część artystyczną poprowadziły dziewczęta z gimnazjum: Izabela Więcław, Julia  Janiki Natalia Kowal.

Jak zawsze najbardziej wesołą i zabawną grupę występujących stanowili najmłodsi uczestnicy czyli przedszkolaki. Szkoła Podstawowa przedstawiła humorystyczną i uroczą wersję jasełek. Po nich dziewczęta ze szkoły zaprezentowały kolędy i pastorałki w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Zagrodzanie, KGW Zagrody, ?Kobieta Aktywna?, KGW Bononia i Hosznianki zaprezentowały kolędy i pastorałki popularne i te trochę zapomniane. Magdalena Oleszek zaśpiewała ?Cichą noc? w języku hiszpańskim. A pani Janina Pydo pokazała, jak śpiewać kolędy w wersji ludowej.Duże wrażenie nauczestnikach zrobiła ostatnia grupa, czyli strażacy z jednostki OSP z Hoszni Ordynackiej. Piękne, mocne głosy.

Po występach odbył się opłatek wszystkich zebranych, gości i

stowarzyszeń,  organizacji działających na terenie gminy. Poprowadził go

ksiądz proboszcz Tadeusz Bastrzyk. Po opłatku odbył się poczęstunek

przygotowany przez stowarzyszenia:?Gorajszczyzna?, ?Amur?, Zastawianki, Bononianki, Hosznianki, ?Zagrodzanie?, KGW Zagrody.

Gminny Ośrodek Kultury w Goraju serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym  w imprezę: pani dyrektor Elżbiecie Różańskiej i pracownikom Zespołu Szkół w Goraju, panu Wójtowi Gminy Goraj i pracownikom Urzędu Gminy, Księdzu Proboszczowi, dziewczętom pomagającym przy organizacji, dziewczętom prowadzącym część artystyczną oraz wszystkim stowarzyszeniom, organizacjom i grupom działającym na terenie gminy Goraj.