VII Gorajskie Kolędowanie

2015-01-27

W Goraju kolędowali po raz siódmy

Jak co roku w okresie bożonarodzeniowym odbyło się Gorajskie Kolędowanie czyli  Gminny Przegląd Form Artystycznych o Tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej. Na scenie prezentowały się grupy i soliści z całej gminy Goraj.

Kolędowanie odbyło się po raz siódmy 25 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół w Goraju. Na scenie w tym roku wyjątkowo dużo prezentowało się solistów.
Grupowo wystąpili: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Zagrodzanie”, Bononianki, Koło Gospodyń z Zastawia i Stowarzyszenie Kobiet Goraja „Kobieta Aktywna” – on zaprezentowali kolędy.  Grupa 38 uczniów (gimnazjalistów)  z Zespołu Szkół w Goraju przedstawiła Jesełka „Cicha noc”. Przygotowały ich do występu Agnieszka Socha i Krystyna Dążałowicz.  Soliści śpiewali nie tylko w języku polskim, lecz również w niemieckim i angielskim. Wystąpili: Gabriela Duma (przygotowana przez Małgorzatę Duma), Maria Duma (przygotowana przez Jadwigę Widz), Aleksandra Golec (przygotowana przez Martę Bracha i Iwonę Rakuś), Sylwia Żólw ( przygotowana przez Ewę Antolak) oraz Mateusz Łazur (przygtowany przez Ewę Antolak.

Organizatorami przeglądy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, Zespół Szkół w Goraju i Gminna Biblioteka Publiczna w Goraju