Konkurs KULTURA PRZEDE WSZYSTKIM

2014-06-23

Konkurs „Kultura przede wszystkim” został rozstrzygnięty. Był to konkurs zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju dla gimnazjalistów z Goraja. Konkurs dotyczył przygotowania prezentacji multimedialnej  przez 7-osobową drużynę. Tematy prezentacji były losowane 17 marca 2014 r i dotyczyły zagadnień związanych z kulturą szeroko pojętą: sztuką, folklorem, muzyką, filmem, teatrem, modą, obyczajami itd. W konkursie wzięło udział 3 drużyny, które przygotowały prezentacje na takie tematy jak: „Najpiękniejsze zabytki architektury na terenie Lubelszczyzny”, „Polska muzyka filmowa – czołowi kompozytorzy XX i XXI wieku”, „Wielkie ekranizacje filmowej literatury angielskiej”. Młodzież przygotowywała prezentacje do końca kwietnia 2014 r. Komisja konkursowa w składzie: Maria Furmanek, Wojciech Jargieło i Danuta Jabłońska 14 maja wybrała zwycięską drużynę, która zdobyła 144 pkt na 150 możliwych i przygotowała  prezentację multimedialną pn”Najpiękniejsze zabytki architektury na terenie Lubelszczyzny”. Była to drużyna chłopców w składzie Patryk Widz, Mateusz Bielak, Marcin Fiedur, Wiesław Skubis, Mikołaj Banach, Sylwester Krzywicki, Paweł Gawda. Drugie miejsce zajęła drużyna, która przygotowała prezentację na temat ekranizacji filmowych, i były to: Dominika Adamska, Aleksandra Prus, Ewelina Post, Magdalena Kapica, Małgorzata Kawalec, Aleksandra Różańska i Magdalena Oleszek. Trzecie miejsce zajęła drużyna która przygotowała prezentację na temat kompozytorów XX i XXI wieku i były to: Patrycja Mareczko, Ewelina Omiotek, Barbara Pikul, Maja Banach, Aneta Bugała, Mariola Bugała i Katarzyna Malec. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu w nagrodę za udział wyjechali na wycieczkę zorganizowaną przez GOK w dniu 20 czerwca 2014 r. do Lublina. W ramach wycieczki młodzież zwiedziła Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Lubelską trasę Podziemną a także mieli możliwość obejrzenia filmu „jak wytresować smoka 2” w 3D.