III Święto Cebuli

1970-01-01

W błocie, w deszczu, na grząskim terenie, według niektórych osób w klimacie Woodstocku. Mimo takich warunków niezrażona publiczność bawiła się do drugiej nad ranem na trzecim już Święcie Cebuli 10 lipca 2011 roku.

Festyn tradycyjnie rozpoczął się piękną, słoneczną pogodą. Jako pierwsze wystąpiły zespoły lokalne: Gminna Orkiestra Dęta, kapela BIDACY, duet harmonijek ustnych KOCUDZANIE, pani Janina Pydo z Zastawia, KGW z Bononii, zespół śpiewaczy Hosznianki. Dania na bazie cebuli prezentowały KGW z Goraja, Zastawia, Zagród i Bononii. Komisja kulinarna w składzie: Agnieszka Sykuła, Tomasz Gąska oraz Bolesława Zalewa, oceniła wysoko wszystkie potrawy, jednak postanowiła wyróżnić jedno z nich: Zagrody. Gminny Ośrodek Kultury miał swoje stoisko w namiocie średniowiecznym, przy którym odbywały się konkurencje i zabawy dla dzieci. Podczas imprezy nie zabrakło również konkurencji z cebulą w tle: jedzenie cebuli na czas, krojenie cebuli na czas, rzut gumofilcem z cebulą w środku. Impreza niestety została gwałtownie przerwana przez burzę. Po godzinie ulewnego deszczu publiczność powróciła na plac, a pierwszym zespołem przygrywającym po burzy była Gorajska Kapela Podwórkowa QŃ. Następnie wystąpił Don Vasyl Junior z Cyganami. Kolorowymi strojami i cygańskimi rytmami rozbawiali publiczność w każdym wieku. Z powodu przesunięć w programie zrezygnowano z kilku konkurencji oraz z koncertu zespołu „Alice”. Przed Gwiazdą Wieczoru wystąpił zespół rockowy „Syn Kowala” z gminy Radecznica. Następnie na scenie pojawił się NORBI. Zabawę „na murawie” prowadził zespół Power Play. Mimo, że z boisko, na którym odbył się festyn, było pokryte błotem, publiczność bawiła się do rana, niektórzy na boso, niektórzy w kaloszach. Nikomu to jednak bardzo nie przeszkadzało. A wrażenia na pewno pozostaną niezapomniane.
Organizatorem imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury, urząd Gminy Goraj i firma Adamex.

Patroni medialni: Nowa Gazeta Biłgorajska, Regionalny serwis internetowy bilgoraj.com.pl, Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, portal Gazeta Biłgorajska Niebieska
Sponsorzy imprezy:

III Święto CebuliIII Święto Cebuli

1. Firma Moto – Centrum Tomasza Pecki
  2. Piekarnia „Bochen” w Goraju
  3. PHU Stanisław Gawda
  4. Skład budowlany Eugeniusz Krasa
  5. Janina i Tadeusz Gawdowie
  6. Sklep „Wszystko dla domu” Bogdan Zdybel
  7. Apteka przy Rynku Renaty Klenk
  8. Kwiaciarnia Dariusz Wołoszuk
  9. Apteka Ogólnodostępna Stanisław Muda I Piekarnia Krystyna Muda