Mistrzowie słowa

2011-05-16

11 maja 2011 roku już po raz 30-ty młodzi recytatorzy zmagali się podczas gminnych eliminacji Małego Konkursu Recytatorskiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.

Komisja oceniała wyraz artystyczny, interpretację wiersza, intonację, dykcję i zachowanie sceniczne. Do konkursu zgłosiło się 29 osób, jednak podczas eliminacji wystąpiło 25 uczniów:  ze Szkoły Podstawowej w Goraju i Szkoły Podstawowej w Hoszni Ordynackiej.

Mistrzowie słowa

Zadaniem młodzieży było wyrecytowanie jednego utworu poetyckiego lub fragmentu prozy. Komisja w składzie: Monika Rożek ? przewodniczący

Paweł Kuraś ? członek

Urszula Widz ? członek

Andrzej Szarlip ? członek

po przesłuchaniu 25 osób postanowiła przyznać tytuł laureata w młodszej grupie wiekowej Martynie Kańkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Hoszni Ordynackiej i w starszej grupie wiekowej Anecie Ćmiel ze Szkoły Podstawowej w Goraju.

Martyna KańkowskaAneta Ćmiel

Wyróżnienia otrzymali: Michał Marczak – SP Hosznia Ord., Jakub Rakuś ? SP Goraj, Natalia Kowal ? Sp Goraj, Gabriela Duma ? SP Goraj, Michał Rożek ? SP Goraj.

Komisja zgodnie z regulaminem konkursu mogła wybrać tylko dwie osoby do eliminacji powiatowych, które odbędą się 21 maja w tymczasowej siedzibie Biłgorajskiego Centrum Kultury  przy ul. Konopnickiej 7 w „Piwnicy pod bazą”.