Koncert jesienny

2020-09-29

Takiego koncertu w naszej gminie jeszcze nie było. W jesienny wieczór, bez sceny, na trawie, gdzie głos instrumentów i muzyków odbijał się od roztoczańskich pagórków. 25 września w Hosznii Ordynackiej odbył się koncert muzyki tradycyjnej w ramach Jesiennej Fanfary.

Jesienny koncert rozpoczął się występem Hosznianek oraz wspomnieniem o Eugenii Czajce, która przez wiele lat śpiewała w w/w zespole, a która odeszła w czerwcu tego roku. Następnie na tej podwórkowej scenie pieśni z Goraja i okolic zaprezentowały w duecie: Agnieszka Szokaluk-Gorczyca i Janina Pydo. Klimatu dopełnił występ Orkiestry Tanecznej Bonanza, która wykonuje od tradycyjnych oberków i polek, przez nowsze fokstroty, tanga, slowfoxy i walce, aż do radiowych przebojów. Zespół wykonuje tradycyjny repertuar taneczny znany z miejskich dancingów i podmiejskich zabaw połowy XX wieku.

Koncert odbył się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ?EtnoPolska? realizowanego przez Towarzystwo  dla Natury i Człowieka z Lublina. Współorganizatorami wydarzenia w Hosznii był Gminny Ośrodek Kultury w Goraju.