XII Gorajskie Kolędowanie -zaproszenie do udziału

czyli XII Gminny Przegląd Form Artystycznych

o Tematyce Bożonarodzeniowej

i Noworocznej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dwunastym przeglądzie ?Gorajskie Kolędowanie?.

W 2020 roku Kolędowanie będzie miało formułę podobną jak w 2018 roku. Zapraszamy do prezentowania dwóch utworów muzycznych

(jeden śpiewają występujący sami, drugi razem z publicznością) lub krótkich scenek teatralnych i widowisk słowno- muzycznych przedstawiających obrzędy i zwyczaje związane z okresem Bożego Narodzenia.

Grupy lub soliści, którzy zaprezentują utwory muzyczne są proszeni o podanie tytułów utworów na karcie zgłoszeniowej oraz o wybranie utworu, który będzie śpiewany wspólnie z publicznością.

W przeglądzie mogą uczestniczyć soliści, duety i grupy amatorskie z terenu gminy Goraj (bez ograniczeń wiekowych). Każdy kto chciałby się zaprezentować swoją twórczość będzie miał taką okazję 26 stycznia 2020 roku (tj. niedziela) o godz. 13.00.

W 2020 roku podobnie jak w ostatnich latach przegląd odbędzie się w Zespole Szkół w Goraju. Od 2021 roku przegląd będzie się odbywał w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, w sali widowiskowej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 stycznia 2020 roku. Dla wszystkich uczestników przewidziane są drobne upominki oraz zostanie przygotowany kącik kawowy.

Regulamin XII Gminnego Przeglądu Form Artystycznych

o Tematyce Bożonarodzeniowej

i Noworocznej pt.: ?Gorajskie Kolędowanie?

Goraj 2020

1. Celem przeglądu jest propagowanie zwyczajów i obrzędów związanych z okresem Bożego Narodzenia, aktywowanie społeczeństwa do udziału w życiu artystycznym gminy, konfrontacja dokonań amatorskich zespołów  teatralnych i muzycznych.

2.Przegląd skierowany jest do mieszkańców całej gminy Goraj i sąsiadujących miejscowości.

3. W przeglądzie mogą wziąć udział soliści lub zespoły.

4. Czas występów jest ograniczony: widowiska nie mogą trwać dłużej niż 15 minut, a utwory muzyczne nie mogą mieć więcej niż trzy zwrotki.

5. Osoby, które wybiorą prezentację muzyczną mogą zaśpiewać tylko dwa utwory muzyczne oraz powinny zaznaczyć w karcie zgłoszeniowej, który utwór będzie śpiewany z publicznością.

6.Ograniczeń wiekowych nie ma.

7.Warunkiem uczestnictwa jest czytelne wypełnienie i nadesłanie lub dostarczenie karty zgłoszeniowej (dołączonej do regulaminu i dostępniej w GOK-u) do 15 stycznia 2020 roku.

8. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury pod adresem: ul. Frampolska 23, 23-450 Goraj. Szczegółowych informacji udzielają: Marta Miszczak-Najda, Diana Adamska, Barbara Garbacz pod nr tel. 84 685 8043 w godzinach 8.00- 17.00.

9. GOK zapewnia aparaturę nagłośnieniową, pianino, sprzęt AUDIO CD.

10. Elementy ruchome dekoracji, rekwizyty i kostiumy przygotowują sami    uczestnicy według własnych inwencji.

11. Nie dopuszcza się korzystania z playbacków.

12. Przegląd odbędzie się 26 stycznia 2020 r. roku w sali gimnastycznej  Zespołu Szkół w Goraju o godz. 13.00.

13. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.

14. Po zakończeniu przeglądu wszyscy uczestnicy otrzymują upominki i dyplomy.

15. Dla wszystkich uczestników przewidziany jest kącik kawowy.

16. Administratorem danych osobowych zbieranych i przetwarzanych w ramach Przeglądu jest Organizator. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji  scenariusza przeglądu.

17. Udział w Przeglądzie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych Uczestnika.

18. Organizator uprawniony jest do przetwarzania danych osobowych Uczestników Przeglądu jedynie w zakresie niezbędnym dla realizacji Przeglądu.

19. Dane osobowe Uczestników Przeglądu nie będą przekazywane jakimkolwiek podmiotom trzecim.

20. Udział w Przeglądzie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na treść niniejszego Regulaminu.

21. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania wizerunku Uczestników na zdjęciach oraz nagraniach video z przesłuchań, będących  relacją z w/w wydarzenia w celach promocyjnych wydarzenie i dokumentujących wydarzenie. Uczestnik ma możliwość wycofania tej zgody ?w tym celu musi dostarczyć Organizatorowi pismo informujące o jego decyzji, przed przesłuchaniem.

Karty zgłoszeniowe do pobrania w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju, od 8.00 do 16.00