Podsumowanie projektu

2019-10-08

5 października 2019 roku w remizie, w Gilowie, podsumowano projekt ?Zadrży, że zadrżyj moje serce- tradycyjna muzyka weselna i miłosna?. Podczas podsumowania zaprezentowano teledyski konkursowe do muzyki Roztocza i  film ?Ośpiewać wesele? opowiadający o ważnym momencie jakim są oczepiny i pieśniach śpiewanych pannie młodej na weselu.

Podczas sobotniego podsumowania projektu wystąpiła również pani Janina Pydo z Zastawia, która zaśpiewała kilka utworów tradycyjnych  o tematyce weselnej i miłosnej.

Do konkursu na teledysk do Muzyki Roztocza, który został ogłoszony jeszcze w czerwcu tego roku, wpłynęły tylko dwa zgłoszenia: ?Żurawinowe Wódu? z Biłgoraja i ?Zamieszanie w kurniku? z Sosnowca.. Oba teledyski zostały nagrodzone równorzędnymi nagrodami.

Zwieńczeniem spotkania była potańcówka zrealizowana ze środków własnych GOK i TdNiCz. Podczas potańcówki zagrali: Gorajska Gminna Orkiestra Dęta oraz Kapela Bornego z Podzamcza (z Lublina). W organizację potańcówki zaangażowali się również mieszkańcy Gilowa, którzy przygotowali słodki poczęstunek oraz uporządkowali remizę.

fot. Monika Misa

Podsumowanie odbyło się w ramach projektu  ?Zadrży, że zadrżyj moje serce- tradycyjna muzyka weselna i miłosna? dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt jest realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju i Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina.