Kolejny sukces plastyczek

2019-05-22

Amelia Łukasik i Wiktoria Rekiel pracujące pod okiem instruktora Barbary Garbacz, zostały nagrodzone w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moje zakątki”. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 21 maja 2019 r. w galerii MDK w Biłgoraju.

Konkurs ?Moje zakątki? został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju po raz dwudziesty siódmy.  W tym roku tematem przewodnim była Architektura. Celem konkursu było m.in. stworzenie możliwości powszechnego udziału dzieci i młodzieży uzdolnionej i utalentowanej w dziedzinie sztuk plastycznych oraz  prezentacja dorobku dzieci i młodzieży szkolnej w tej dziedzinie. Bez wątpienia udział w konkursie był dla dzieci i młodzieży wspaniałą lekcją kultury i historii. 10 maja br. roku Komisja w składzie: Alina Dzido ? nauczyciel zajęć artystycznych, przewodnicząca Komisji, Stanisław Pokryszka ? artysta plastyk, Renata Socha ? Dyrektor MDK dokonała oceny prac, nadesłanych ze szkół oraz placówek oświatowych i kulturalnych z terenu województwa lubelskiego.